KUK!

Materiály a technologie

SVRCHNÍ MATERIÁL

svrchni-material Pro většinu batohů Bagmaster používáme jako hlavní materiál kvalitní 100% polyester v různých strukturách. Tento materiál jsme zvolili z důvodu vysoké odolnosti vůči oděru a roztržení i značné resistenci vůči vodě a nečistotám. Používáme často zesílené partie na místech, které je třeba chránit před mechanickým poškozením.

REFLEXNÍ PRVKY

reflexni-prvky Bagmaster u všech školních batohů používá kvalitní bezpečnostní reflexní prvky splňujících normu EN 471. Na jednotlivých batozích tak vytváříme fluorescenční plochu, která při nasvícení výrazně zvyšuje bezpečnost uživatele, zejména za zhoršené viditelnosti a v komplikovaných povětrnostních situacích.
Světlé reflexní materiály zvyšují viditelnost i za denního světla.

Pro studentské batohy používáme světlý reflexní materiál zejména formou tzv. paspule - všité do švu látky. V některých případech volíme z designového hlediska tmavý (černý) reflexní materiál, který zvyšuje viditelnost za šera a za tmy při nasvícení.

VODĚODOLNÝ ZÁTĚR

vodeodolny-zater Ve většině případů zvyšujeme funkčnost svrchního materiálu u jednotlivých jeho aplikací v kombinaci s PU (polyuretanovým) zátěrem. Taková úprava zvyšuje pevnost a odolnost tkaniny, ale hlavně zajišťuje její zvýšenou voděodolnost při zachování přiměřené a potřebné prodyšnosti. Produkty s tímto zátěrem jsou vhodné pro použití ve městě, ale i při volnočasových aktivitách za běžných klimatických podmínek.

SPONY, PŘEZKY, ZIPY

prezky Během několikaleté zkušenosti s vývojem školních a studentských batohů jsme testovali několik dodavatelů jednotlivých komponentů, až jsme navázali dlouhodobou spolupráci pouze s těmi, kteří jsou schopni poskytnout dlouhodobou a stálou kvalitu dodávaných prvků. Naši kontroloři kvality mají zejména na tyto extrémně namáhané komponenty ty nejpřísnější kritéria posuzování.

OSTATNÍ TECHNOLOGIE

3D-mesh Při výběru batohu Bagmaster si jistě všimnete použití mnoha propracovaných technologií. Mezi hlavní patří kvalitní a pevné zádové systémy s přirozenou ventilací, využití kvalitních vnitřních organizérů, komorového členění, polstrovaných anatomicky tvarovaných ramenních popruhů s možností nastavení (dle potřeby). Za zdůraznění stojí zejména ergonomicky tvarované ramenní popruhy s prodyšnou podšívkou, které nabízejí nejvyšší komfort při nošení. Šíře popruhů nebývá menší než 4 cm (v tomto případě nedochází k zařezávání popruhů do ramen).
Standardem u produktů BAGMASTER je i polstrované dno, zpevněná ucha pro přenášení, kapsy na láhev apod.

ZÁDOVÉ SYSTÉMY

U školních batohů Bagmaster pro 1. - 5. třídu nabízíme výhradně ergonomické a anatomicky tvarované zádové systémy, chránící páteř malých školáků.
certifik%C3%A1t Na zpracování zádového systému a ramenních popruhů u školních batohů jsme získali v roce 2014 nezávislý zdravotní posudek od Fakulty zdravotních studií ZČU v Plzni. Školní batohy označené logem zdravotního posudku FZS v Plzni, jsou dle tohoto zdravotního posudku ideální školní pomůckou. Mají v zádové části lehký ergonomicky tvarovaný podpůrný rám. Zádový systém je ergonomicky tvarován 3D síťovinou a to zejména v oblasti páteře a beder.

AIR COMFORT SYSTÉM

Zejména můžeme vyzdvihnout AIR COMFORT SYSTÉM - speciálně navržený tvar zad z prodyšného materiálu, který zajišťuje optimální odvětrávání, stabilitu batohu a maximální pohodlí.

DVOUPRVKOVÝ SYSTÉM OCHRANY PÁTEŘE

Důležitou technologíí je i DVOUPRVKOVÝ SYSTÉM OCHRANY PÁTEŘE použitý u batohů typu ST, u něhož konstrukce a opěrka vytvářejí tuto unikátní ochranu páteře. Čtyřcentimetrová opěrka perfektně přiléhá ke svalům dítěte a tvaru jeho páteře. Nanesené vrstva z nanovláken posiluje antibakteriální vlastnosti opěrky, která byla navržena s extrémním důrazem na pohodlí a zdraví uživatele. Zajišťovací bod slouží k pevnému zabezpečení konstrukce dvouprvkového systému ochrany páteře, čímž se zafixuje stálá poloha. Pevná a přitom lehká konstrukce s integrovaným polypropylenovým rámem pro lepší adaptaci individuálnímu tvaru páteře zvyšuje pohodlí a lépe chrání páteř Vašeho dítěte.

Váš košík je prázdný
0
0 oblíbených produktů