Batohy pro prvňáčky / do 1.třídy
Batoh, se kterým jsme do první třídy, si všichni pamatujeme do konce života. S jakou taškou půjde první den do školy váš prcek? Máme pro něj kvalitní anatomicky tvarované batohy v hezkých barvách a s oblíbenými dětskými motivy. Batohy jsou super lehké, přitom prostorné – vejde se do nich všechno učení i pořádná svačina. Navíc školákům často vydrží i do druhé nebo třetí třídy. Pokud mají jako prvňáčci aktovku, hned do druhé třídy už často žádají nový batoh.
Jsou pro prvňáčky batohy vhodné?
Jednoznačně ano. Obecně nemají batohy tak pevnou konstrukci jako aktovky, ale u batohů do první třídy si dáváme na vyztužení záležet. Je důležité proto, aby hezky držely tvar, nutily školáka ke správnému držení těla a dobře stály u lavice.
Dalším rozdílem je víc přihrádek. Batohy mají dvě nebo tři hlavní komory. Školáci se v nich tedy musí naučit orientovat, ale to pro ně určitě nebude problém. Stačí, když je naučíte, co si kam mají dávat. Komory se zapínají na zip, na rozdíl od aktovek, které mají kapsu s klopou.
Zádový systém nových kolekcí batohů Bagmaster navrhuje dětská rehabilitační lékařka Kateřina Smíšková. Doporučujeme vybrat batoh s bederním pásem, který pomáhá rozložit váhu batohu z ramenou a zad na pánev a kyčle. Odlehčuje tím páteři. Zároveň mají batohy dostatečné široké ramenní popruhy, které taky pomáhají rozložit váhu.
Jak správně vybrat batoh pro prvňáčka?
- Měl by co nejvíc přiléhat zádům dítěte.
- Neměl by být výrazně širší než jeho ramena.
- Neměl by vážit více než 15 % váhy dítěte.
- Horní hrana batohu by měla být ve výšce ramen.
- Spodní hrana by měla být zhruba ve výšce pánve.
K batohům máme taky vyladěné penály a látkové vaky. Nebo můžete školákovi pořídit rovnou celý školní set.