KUK!

Odborníci doporučují batohy Bagmaster

Záda předškoláků, školáků a studentů jsou neustále ve vývoji, a proto je nesmírně důležité dbát na to, aby nebyla přetěžována a nedocházelo k vadnému držení těla a tím špatnému tvarování zad a páteře.

Klíčovým faktorem je právě správný tvar, ale i velikost školní aktovky nebo školního batohu a zpracování zádového systému. Záda dítěte je potřeba chránit před chybným zatěžováním.

Ovlivňující faktory

Hmotnost školních aktovek a batohů
Zádový systém a ramenní popruhy
Správné nošení školní aktovky, školního batohu
Jak zabalit školní pomůcky do školního batohu

Hmotnost školních aktovek a batohů

Doporučovaná hmotnost školní aktovky (batohu) pro žáky prvního stupně základní školy je 10% jeho hmotnosti, ale rovněž závisí na konstituci a kondici školáka. V potaz je dobré také vzít vzdálenost, na kterou bude dítě školní aktovku nosit.

Maximální hmotnost kupovaného školního batohu pro první stupeň základní školy je 1200 g a pro druhý stupeň základní školy je doporučená hmotnost batohu maximálně 1400 g.

Všechny školní batohy Bagmaster tyto podmínky splňují. U nás naleznete i extra lehké školní batohy do 1 kg včetně.

Zádový systém a ramenní popruhy

Pro správný vývoj páteře školáků je velice důležitý zádový systém školní brašny. Vždy vybírejte školní batoh s anatomicky tvarovaným a polstrovaným zádovým systémem. Školní batoh vždy před koupí vyzkoušejte na zádech vašeho dítěte – jen tak si ověříte, že dobře sedí, nevzniká žádné volné místo mezi zády dítěte a zádovým systémem školního batohu.

Ramenní popruhy školního batohu musí být polstrované, jejich šíře by neměla být menší než 4 cm, tak aby nedocházelo k zařezávání popruhů do ramen dítěte. Vždy zkontrolujte, aby popruhy příliš nepřiléhaly ke krku dítěte a tím nedocházelo k tření s pokožkou. Ramenní popruhy školního batohu musí být nastavitelné, tak aby horní část batohu byla rovnoměrně s rameny dětí a spodní část batohu se opírala o bederní část. Nejčastější chybou zejména u starších školáků a studentů, je příliš volné nastavení popruhů tak, že batoh děti celý tahají spíše na spodní části zad. Tím dochází k předsazení krku a kulacení zad. Není výjimkou, že školáci trpí bolestmi hlavy a krční páteře právě z předsazené hlavy. Zároveň se kulacením zad snižuje dechová kapacita dětí.

vadné držení těla školáků

Dle nezávislého zdravotního posudku MUDr. Karla Pitra – Katedra fyzioterapie a ergoterapie FZS ZČU a doc. MUDr. Luboše Holubce, CSc. – děkana Fakulty zdravotnických studií – jsou školní batohy Bagmaster s logem „Zdravotní posudek – FZS ZČU Plzeň“, vzhledem k zpracování zádového systému školních batohů a ramenních popruhů, ideální školní pomůckou pro děti školního věku.

Správné nošení školních batohů

Aby nedocházelo ke špatnému vývoji zádového aparátu dětí, je třeba dbát no to, aby nosily školní batoh na obou ramenou. Zcela nevhodné je zatěžovat jedno rameno nošením batohu na jednom popruhu. Dochází tak k vyrovnávání zátěže a tím k jednostrannému vychylování páteře mimo její správnou osu.

Školní batoh (aktovku) fixujte prsním nastavitelným páskem. Tento pásek zabraňuje sklouzávání rameních popruhů. Jak-spravne-nosit-batoh

V případě, že školní batoh má i bederní pás jedná se o ideální možnost jak fixovat batoh, tak aby při pohybu nedocházelo k jeho vychylování.

Dbejte na správné nastavení ramenních popruhů, tak aby batoh byl na zádech umístěn rovnoběžně s rameny – nikdy by neměl být výše ani níže.

Jak zabalit školní pomůcky do školního batohu

Vhodné je ukládat těžší věci (zejména knihy) co nejblíže zádům. Dbejte na to, aby se věci nepohybovali např. při chůzi nebo běhu. Tím působí na vychylování osy. Zjistěte si, co opravdu nutně musí děti do školy nosit, zda je možné si část školních pomůcek nechat ve škole. Dětem balte menší lahve na pití, s tím, že vodu si mohou ve škole doplnit. Rodiče by měli dětem občas školní batoh zkontrolovat, zda nenosí zbytečné věci, které na daný den nepotřebuje.

Školní batohy a aktovky Bagmaster byly vyvíjeny se zvláštní pozorností věnovanou ergonomickému tvarování s přihlédnutím k anatomickým parametrům dětí. Podstatné je, že batohy a aktovky Bagmaster lze přizpůsobit individuální výšce dítěte díky nastavení ramenních popruhů. Sofistikované zádové systémy s ergonomicky tvarovanou výstelkou zad dostatečně chrání páteř dítěte a přispívají k pohodlnému nošení.

Pro studenty pak jsou vhodné zejména studentské batohy s anatomicky tvarovanými a polstrovanými zády a polstrované ramenní popruhy s možností bederního a případně prsního upínání.

Z fyziologického a zdravotního hlediska patří batohy a aktovky Bagmaster k tomu nejlepšímu na českém trhu.

Proto odborníci doporučují batohy a aktovky Bagmaster.

Váš košík je prázdný
0
0 oblíbených produktů