KUK!

Jak uložit věci v batohu, aby záda nebolela?

1.11.2016

Nejčastější chyby se objevují v ukládání věcí do batohu.

Nejtěžší věci, (učebnice, školní desky) je třeba ukládat do hlavní komory batohu, co nejblíže zádům školáka. Pokud byste těžké věci ukládali dále od páteře, váha batohu by dítě táhla dozadu a ono by tak muselo vyrovnávat tuto zátěž, předkloněním horní části těla a předsunutím brady dopředu.

A na co se třeba zaměřit při výběru příslušenství? I taková váha prázdné lahve nebo papírových desek mohou negativně ovlivnit konečnou váhu naplněného batohu.

Uspořádání věcí ve školním batohu


Školní desky

Při výběru školních desek zvažte – zda je nutné vybírat kartonové desky nebo raději zvolit lehčí plastové desky. Pokud má batoh v komorách separační kapsy – nebojte se jich využít. Učení si do nich školák uloží přehledně a zároveň jsou knihy a sešity více stabilní a batoh je tak zatížen rovnoměrně.

Lahev na pití

Již při výběru lahve na pití se zaměřte na její váhu. Řada pevných plastových lahví je těžší sama o sobě. Na výběr máte i z odlehčených variant. Pokud vaše dítě pije čistou vodu, pak můžete jeho láhev plnit jen z části nebo ji může do školy nosit prázdnou, s tím, že si vodu dle potřeby doplní přímo ve škole.

Věděli jste, že až 40% školáků, v důsledku nevhodného nošení batohu či rozložení učiva v batohu, ohrožuje vadné držení těla.

Náhodně svým dětem kontrolujte, co skutečně do školy nosí. Zda náhodou každý den nevláčejí týdenní rozvrh.

Dbejte na rovnoměrné nastavení batohu a správné rozložení věcí.
Často vídáme děti s batohem povoleným až pod zadek nebo s křivě nastavenými ramenními popruhy, kdy se batoh naklání k jedné straně a tím i váha celého batohu nepřiměřeně zatěžuje určitou část zad.

Zároveň dětem dopřejte co nejvíce přirozeného ne-jednostranného pohybu.

Váš košík je prázdný
0
0 oblíbených produktů