KUK!

Jak na údržbu batohu

4.7.2017

Také by potřeboval Váš batoh pořádnou koupel, protože už nevypadá tak, jako když jste si ho prvně vzali na záda?

čištění školního batohu batohu


Odpověděli ano, ale nevíte jak na to? Určitě čtěte dále. Poradíme Vám jak o batoh pečovat, aby vypadal co nejdéle jako nový a v případě, že už je špinavý, jak se špíny co nejefektivněji zbavit.

V případě, že se jedná o školní batoh, který vaše děti využívají jen do školy, máte přes prázdniny nejlepší příležitost jak ho vyčistit a připravit na nový školní rok.

Pokud batoh není používaný delší dobu, vždy ho pořádně prohlédněte, než ho uložíte, aby vás pak nepřekvapila plesnivá svačina nebo rozteklé ovoce.


Jak na čištění batohu

čištění batohu1) Prohlédněte všechny komory, kapsičky a vše co tam nepatří, vyjměte.

2) Podívejte se na údržbový štítek – nejčastěji bývá v hlavní komoře, všitý do švu. Podívejte se, jaký způsob čistění je na štítku doporučen.

3) Nikdy batoh neperte v pračce, pokud to není doporučeno. Mohlo by dojít k poškození speciálních zádových systémů, popruhy se mohou zachytit v pračce a poničit batoh nebo pračku, případně může dojít i k odření zipů, reflexních materiálů nebo plastických tisků. Prací prášky jsou poměrně silné a mohou poničit voděodolný zátěr nebo látku a to nejen vyblednutím barev.

4) Nejprve se zaměřte na větší či specifické skvrny – použít můžete odstraňovače skvrn určené pro textil (najdete v běžné síti drogerií).

5) Následně se můžete pustit do běžného zašpinění (způsobeného odkládáním batohu na zem nebo běžným užíváním). Batoh čistěte vlhkým hadříkem nejlépe z mikrovlákna nebo houbičkou a použijte jemný, čisticí prostředek (např. jádrové mýdlo nebo tekutý prací prostředek na jemné tkaniny), s vlažnou vodou.

6) Pokud batoh zapáchá, můžete zkusit posypat látku jedlou sodou a nechat působit např. přes noc. Jedlou sodu pak odsajte vysavačem na nízký stupeň, abyste nevytahali látku.

7) V případě zatuchnutí batohu – způsobeným např. nedostatečným vysušením po dešti – zkuste omýt batoh vodou s octem. Voda s octem je vhodná rovněž pro odstranění zápachu z potu, který může na popruzích ulpět zejména přes léto. Stačí jen místo potřít naředěným octem s vodou a následně důkladně omýt.

Po vyčištění nechte batoh vždy dobře proschnout na vzdušném místě, nikoliv však na přímém slunci. Batoh po vyčištění a vyschnutí naimpregnujte a to impregnací určenou na textilní materiál. Nejen, že impregnace chrání batoh proti průniku vody, ale zároveň zvyšuje odolnost látky proti špíně a batoh se tak snadněji udržuje.

Pamatujte, že čím lépe se budete o batoh starat, tím déle bude vypadat jako nový.

Váš košík je prázdný
0
0 oblíbených produktů