KUK!

5 mýtů okolo výběru školního batohu

24.6.2016

Bohužel i okolo školních batohů se občas šíří mýty, báje a pověsti. Ty nejčastější z nich tady zmiňujeme, aby vás nepletli při správném výběru školního batohu.

mýty okolo výběru školního batohu


1. Nejlepší batoh je ten nejlehčí

Lehké batohy jsou pro záda školáků velké plus. Ale to nesmí to být na úkor zpracování batohu. To například znamená, že lehký batoh bez správného zádového systému nadělá více škody než užitku. Orientovat se pouze podle samotné váhy by byla chyba.

2. Hliníkový rám v batohu je příliš těžký

Jeden z dalších mýtů. Hliníkový rám v zádovém systému samozřejmě několik gramů přidá, ale na druhou stranu vylepšuje funkčnost zádového systému. Hlavně u malých školáků je spíš výhodou.

3. Lepší je větší batoh, dítě do něj časem doroste

Bohužel velmi rozšířený mýtus. Kostra a stavba dítěte se v nízkém věku mění opravdu rychle a školní batoh je tomu potřeba přizpůsobit. Školák ho nosí na zádech denně, a pokud mu batoh nesedí dobře (je příliš velký), škodí vývoji dítěte hlavně v oblasti zad.

4. Sportovní batohy jsou kvalitní, do školy poslouží dobře

Na trhu se dá najít množství kvalitních sportovních batohů, které opravdu budou z dobrých materiálů. Ale i tak jsou přizpůsobeny na sportovní využití a nikoliv na nošení do školy. Design takových batohů je přizpůsoben na sport, naopak výrobci školních batohů při jejich výrobě myslí na to, jak batoh využijí školáci při plnění své školní docházky.

5. Nejdražší batoh v obchodě rovná se zdravá záda dítěte

I tady musíme vyvést rodiče z omylu, protože koupí školního batohu starost o záda nekončí, ale teprve začíná. V ulicích jsou vidět i kvalitní školní batohy, ale bohužel špatně nošené. Tím například myslíme nošené pouze na jednom rameni, s nevhodně nastavenými popruhy, příliš nízko posazené a nebo jen přetížené potřebami na celý týden. Proto je dobré batoh školákům čas od času zkontrolovat, aby jeho záda opravdu netrpěla.

Potřebujete vybrat školní batoh? Podívejte se na pár tipů, které jsme pro vás sepsali na webu.

Váš košík je prázdný
0
0 oblíbených produktů